Naše minimalistické Montessori

K Montessori pedagogike som sa dostala až cez skúsenosť rôznych mojich kamarátok. Gregor bol vtedy už veľký a bolo mi ľúto, že som takou “osvietenou matkou” nebola, keď sa narodil.

Na Gregorkovi som odskúšala rôzne fígle, ktoré by mali platiť na väčšie deti. A platili. Tak som si povedala, že ak ešte niekedy pribudne do našej rodine ďalšie bábo, skúsime Montessori od narodenia.

Teoretický základ je nutné mať

Nepovažujem sa za blbú, ale vo všetkých tých návodoch a radách som sa strácala. Prišlo mi to tak, že mojou jedinou možnosťou je mať zaprataný celý byt rôznymi pomôckami. Ešte viac tento pocit vo mne umocnil Montessori kurz, na ktorý som sa ako premotivovaná matka prihlásila.

Viem, deťom treba hračky rotovať, ale u nás to nepripadalo do úvahy. Máme malý trojizbák s jednou skriňou, v ktorej je oblečenie na celý rok pre celú rodinu. Žiadna pivnica, žiadna komora, žiadna garáž. Jediná ďalšia možnosť je presťahovať sa.

A tak sa snažím vytvoriť si vlastný minimalistický Montessori prístup, ktorý, ako už teraz vidím, je pre mňa obrovskou výzvou. Lebo tie hračky sú krásne a samozrejme, že by som chcela chalanom dopriať len to najlepšie. Budem sa s vami deliť o to, ako sa nám to darí alebo nedarí a budem rada, ak ma inšpirujete svojimi radami aj vy 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *